Všetci sa sťažujeme, no aj tak to sledujeme!

Autor: Zuzana Bučková | 23.3.2013 o 23:49 | (upravené 24.3.2013 o 0:27) Karma článku: 7,57 | Prečítané:  1101x

Je osem hodín večer a väčšina obyvateľov Slovenska zasadá s plným tanierom na svoj obľúbený gauč. Je čas, kedy môžeme konečne “vypnúť“ a zavolať obľúbeného spoločníka na dlhé chvíle. Telka je telka. I keď sme v dobe, kedy multimédiá hýbu svetom, stále sú klasici, ktorí ju zapnú už len preto, aby nebolo v obývačke ticho. A verte, je nás dosť!

 

Čo nám však dnešná televízna produkcia prináša? Samé "dobrôtky". Za posledných pár rokov sme zo slovenskej produkcie nevideli pomaly nič iné, ako reality show alebo nespočetné množstvo dokola sa opakujúcich súťaží. Keď s niečím príde naša populárna komerčná stanica, tak samozrejme druhá v tom nesmie zaostávať. Ak máme Farmu, pridajme si k tomu ešte Farmára, ktorý hľadá ženu a boli by sme "hlúpi", keby sme si k tomu neprimiešali ešte Expertov, či Bučkovcov. Keby som mala všetky tieto projekty menovať, zaplnila by som strany názvami, a to z toho dôvodu, že ak môže naša televízia odvysielať prvú sériu, prečo by neodvysielala aj dvadsaťpäť ďalších. Nehovoriac o ľuďoch, ktorí v týchto programoch účinkujú, respektíve sa prihlásia a televízia vyberie to "najlepšie z najlepšieho". To isté bahno však vysielajú aj zo zahraničnej produkcie, kde je možné uviesť nádherný príklad Hotel Paradise.

Kde je však chyba? Na strane vysielateľa, či na strane prijímateľa? Podľa môjho názoru je to jeden začarovaný kruh, ktorý začala síce televízia, no my sme taktiež nepovedali nie. Väčšina z nás svoje prijímače nevypla ani nezvolila inú stanicu, ale s údivom sledovala obsah, ktorý nám je poskytovaný. Popravde televízia nemôže vedieť, či naozaj pred ňou sedíme, alebo robíme hocičo iné a tieto programy sú len podmazom našej ďalšej činnosti. Ale nebudeme si klamať, je jej to jedno. Naše televízie sa riadia číslami a čím sú čísla vyššie, tým aj oči pracovníkov žiaria viac. Jednoducho vidia na tých svojich píplmetroch, že tieto "lahôdky" sledujeme.

Vždy sa však z chuti zasmejem, keď počujem, ako sa všetci sťažujú : „Ako je možné, že sa toto vysiela?" Ďalej Vám však vedia zreferovať, čo povedal ten a ten účastník a čo sa stalo v tej a tej časti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?